par mani

Ticu tam, ka esam nākuši šajā pasaulē, lai palīdzētu ne tikai sev, bet arī citiem. Esmu pārliecinājusies, ka negācijas vairo vēl vairāk nelaimes, bet piciņa mīlestības plešas platumā. Cenšos dzīvotā, lai katrs cilvēks un notikums būtu kā balta lapa, nevis sabiedrības režģu ietekmēts.

Esmu aizrautīga ceļotāja – vienalga ar kājām, stopiem, luksuss lidmašīnu – galvenais redzēt, dzirdēt un izprast. Ticu, ka laime ir notikumos, nevis lietās. Brīvajā laikā eju uz teātri, kino vai baudu mūziku. Varu pazust mākslas izstādēs, vēstures grāmatās un arhitektoniskās pilsētās, varu aizklīst dabas varenības plašumos. Skrienu, lai sakārtotu domas, un uzskatu, ka Rīga ir pietiekami maza, lai pārvietotos tikai ar kājām vai velosipēdu. Slēpot būtu gatava jebkurā diennakts stundā, arī uz citām sportiskām aktivitātēm mani nav jāpierunā. Rakstu dzeju un pa kādam prozas gabalam, ja uznāk gribēšana uztriepju krāsu uz audekla. Grāmatnīcā sev ļauju ieklīst tikai algas dienā, mēdzu arī paslēpties virtuvē – krāsot gastronomiskas izvirtības. Dziedu dušā, dejoju pie spoguļa un kafiju patērēju bezkaislīgi daudz.

Gribas pamosties ar sauli, pamosties ar pateicību un baltas kafijas krūzi. Nepārstāt priecāties par dzīvi. Nedarīt to, ko nevēlos. Un darīt vairāk, nekā varu. Gribas sēdēt uz koka laipas pie ezera un rakstīt. Gribas būt ļaužu kņadā. Nedusmoties uz cilvēkiem, nedusmoties pašai uz sevi. Gribas iemācīties būt laimīgai ar to, kas man ir, bet nepārstāt augt. Un tad, lai sapņi kā kaili zeķubikšu gali saltā laikā neliek mieru. Un mīlestību kā sniegu uz galvas, kā uguni gribas. Un brīžos, kad vientuļa piektdiena maisās pa kājām un dusmīgi šņāc, ka atkal daru nepareizi, ka bizi jāpin uz otru pusi un debesis jākrāso citādāk, tad gribas mācēt nogriezt pasaulei troksni un ieklausīties sevī.

Tāda es esmu – pretrunīga.

Man vari piesiet savu pavedienu arī
images174855

Par to arī šis blogs – par kultūru, dzīvi un ceļojumiem.
IMG_1206.JPG

  • Visa blogā atrodamā informācija un fotogrāfijas ir pārpublicējamas tikai ar rakstisku autora atļauju.