New York – pilsēta, kurā es iemīlējos!

12196207_1047480408617501_6704037442876212783_n

Ja man kāds pirms gada būtu teicis, ka nākamajā dzimšanas dienā es būšu Ņujorkā, es viņu būtu noturējusi par pilnīgi traku! Bet mana dzīve, kā parasti, met neizprātojamus lokus, un te nu es esmu – sēžu uz 145th Street mājas kāpnēm un skatos, kā mostas pilsēta, kas nekad neguļ.

Ņujorka pagaidām ir tieši tāda kādu biju iztēlojusies – netīra, traka, steidzīga, arhitektoniski izcila un ar to perfekto Ņujorkas vaibu, kas mums tiek potēts caur Holivudas filmām. Jā, nolaižamās ugunsdzēsēju trepītes ir vai katrai mājai, jā, metro savu dzīves uztveri skaidro trakie un bezpajumtnieki, un, jā, modē ir ērtums un rajons – nike botas un milzīgs hūdijs.

Esmu pilnīgs tūrists – blisinu acis un staipu līdzi canonu. Bet tā ir pirmā diena – atļaujos fotogrāfēt katru stabu un par to nesarkt. Jāatzīst gan, ka mūsu kabatām atbilstoša pārtika garšo pliekani un lēti. Sajūta tāda, ka modificēts ir pat gaiss, ko elpoju. Tāpēc neēdu, vai pareizāk sakot – pārtieku no kafijas, kas šeit ir izcila.

Bet, ak, cik reti gan sanāk iemīlēties pilsētās. Pirmoreiz tas notika ar Amsterdamu, tagad ar Lielo Ābolu! Tu vienkārši jūti, ka vēlies te palikt, noīrēt sev šauru dzīvoklīti Hārlemā un brīvajos brīžos kātot uz nacionālo bibliotēku, kas satura ziņā ir pārbāzta ar pasaulē labāko literatūru.

Never get on an empty subway car when the rest of the cars are full — it’s empty for a reason.

Dažādība, krāsainība, viss kas cilvēcei ir ienācis un vēl ienāks prātā – Ņujorka ar saviem 8,4 miljoniem iedzīvotāju ir perfekts rasols, kas, tu saproti, ir slikts tavai veselībai, tomēr ikona ir ikona, tā šarmē.

Lubatonos iekāpusi dāma pa lakoto Pradas somu lasa savas neskaitāmās kredītkartes, vīrietis – tērpies vien miesnieka celofāna priekšautā, ar savu pliko dupsi, brien pa metro tuneli, atlētisks augums savās nike air skrejkurpēs aizjoņo man garām, meitene, ietērpusies vien īsā bītlenītē, krāšņi demonstrē savu sulīgi uzēsto riepiņu… Lai jums rastos priekšstats, Ņujorka ir galējību pilsēta. Visas pasaules rases, savārījušās vienā zupas katlā, mēģina radīt perfekto Ņujorkas garšu.

Pagaršojot vienu karoti, gribas vēl un vēl, bet kaut kā iekšēji šķiet, ka jānotver tas īstais brīdis, kad pārstāt strēbt, pārēsties nekad nav labi!

Rīt dodos uz hipsteru paradīzi Bruklinu, Miera iela saturies!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s